top of page
logo ski-18.png

05 | Diskusia

Nezávislí na ruskom plyne do roku 2026?

13. 04. 2022  |  17:00 – 18:30

Téma

Dlhé roky sme si mysleli, že transformácia našej energetiky bude environmentálna a klimatická nevyhnutnosť. Ruská invázia na Ukrajinu však mnohé zmenila. Dnes sa zdá, že masívne zníženie našej závislosti na dovozoch energetických surovín z Ruska a odstránenie našej závislosti na rope a plyne bude nevyhnutnosť nielen environmentálna, ale aj politická, ekonomická a v neposlednom rade bezpečnostná.

 

Najväčšie profesionálne záujmové združenie pre sektor budov na Slovensku, platforma Budovy pre budúcnosť, vyzvala v tejto súvislosti predsedu vlády Eduarda Hegera, aby Vláda SR urýchlene začala pracovať na dvoch akčných plánoch - „Pripravení na zimu“, ktorý by riešil konkrétne zníženie dovozu ruského plynu do konca roku 2022 a „Nezávislí na ruskom plyne“, ktorý by riešil dlhodobé ukončenie našej závislosti na ruskom plyne do konca roka 2026.

 

Bude vláda reagovať? Aké možnosti vlastne máme, čo sa týka znižovania, alebo úplného odstránenia našej závislosti na ruskom plyne? Čo je náš plán na zaistenie zdravia a bezpečnosti pre občanov, zelenú transformáciu ekonomiky, či novú trvaloudržateľnú energetiku?

Partner diskusie

FES logo-90.png

Adresa

HubHub,

Twin City C,

Mlynské Nivy 16, Bratislava

Diskutujúci odborníci

spikri 2podujatie-22.png

Ivan

Mikloš

Ekonóm

Zelená Vizia - Socials-49.png

Lívia

Vašáková

Generálna riaditeľka

Sekcie Plánu obnovy

7 diskusia speakers-100.png
5diskusia - speakers-80.png

Peter

Robl

Predseda Správnej rady platformy

Budovy pre budúcnosť

Henrich

Krejčí

Člen predstavenstva spoločnosti

Slovenský plynárenský priemysel a.s.

bottom of page