top of page

14 | Diskusia

Ako chcú politické strany
riešiť klímu a energie?

20. 09. 2023  |  17:00 – 18:30

Téma

Extrémy počasia, horúce letá, prívalové dažde, krupobitie, ktoré ničí majetky. To sú všetko prejavy klimatickej zmeny. Vedci bijú na poplach, že je potrebné, čo najrýchlejšie prijať potrebné opatrenia. Slovensko sa ocitá pred parlamentnými voľbami a je prirodzené  že sa pýtame predstaviteľov politických strán, aké riešenia chcú presadzovať v oblasti klímy a energií.

 

Klimatická zmena má vplyv na všetky oblasti našej spoločnosti cez zdravie, financie, energie až po vzdelávanie a výskum. Kde sa nachádza v celom puzzle riešení práve urýchlené dosiahnutie energetickej efektívnosti, účinnejšie zavádzanie obnoviteľných zdrojov energie a riešenie energetickej chudoby, ktorá na Slovensku stále nie je definovaná?

 

Chceme viesť konštruktívnu a zrozumiteľnú diskusiu o vízii pre Slovensko, ktorá presahuje jedno volebné obdobie a s prepojením na riešenia, ktoré prichádzajú na úrovni Európskej únie.

O tom, aké opatrenia a prístup k riešeniam klimatickej zmeny navrhujú politické strany sa budeme rozprávať s našimi hosťami – súčasťou diskusie môžete byť aj vy – počas diskusie sa môžete pýtať otázky prostredníctvom služby Slido – #SKI23

 

Podujatie organizujeme pod záštitou pani prezidentky Zuzany Čaputovej a v spolupráci so – SME konferencie, Nadáciou Friedrich-Ebert-Stiftung, zastúpenie v Slovenskej republike a Slovenským zväzom pre chladiacu a klimatizačnú techniku.

Diskutujúci

Kamil Šaško_Hlas.png

Kamil Šaško

HLAS - SD

CleanShot 2023-09-06 at 15.55.34_2x.png

Štefan Kišš

Progresívne Slovensko

Karol Galek (1).jpg

Karol Galek

SAS

Michal Hort.jpg

Michal Hort

Modrí, Most - Híd

Michal Kiča.jpeg

Michal Kiča

Demokrati

Partneri diskusie

loga podstránka-119.png
loga podstránka-120.png
kladiaci logo.png

Adresa

Konferenčná sála Európskeho informačného centra, Palisády 29, Bratislava

Moderátorka

7 diskusia speakers-101.png

Eva 

Mihočková

Od septembra 2021 pôsobí v SFPA ako šéfredaktorka portálu Zahraničná politika. Ako novinárka začala pracovať v STV v roku 1998 a odvtedy postupne pôsobila v redakciách televízií TA3, RTVS, portálu Euractiv.sk a týždenníkov Plus7dní a Trend. Spolupracuje aj s Nadáciou Zastavme korupciu.

bottom of page